Ödeme Güvencesi Politikası

Ödeme Güvencesi Politikası

 1. Mülklerin kiralanması için Ödeme Platformumuzu kullanarak online ödeme yapan Seyahat Edenlere Ödeme Koruma Politikası (“Politika”) sağlıyoruz. Politikanın hüküm ve koşullarını kabul etmiyorsanız, geri ödeme alma veya Politika kapsamında başka haklar talep etme hakkınız yoktur. Bu politikayı herhangi bir zamanda, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, web sitesindeki geçerli web sayfasını değiştirerek veya web sitesinde başka bir yerde bildirimler yayınlayarak revize edebilir veya tamamen kaldırabiliriz.
 2. Bu Politika kapsamında geri ödemeye hak kazanmak için aşağıdakileri sağlamalısınız:
  1. Talebiniz, Kapsanan Koşulların bir veya daha fazlasına (aşağıda tanımlandığı gibi) girer;
  2. Ödemeyi yalnızca Sitenin Ödeme Platformundan yaptınız;
  3. Mülk sahibi ile sorunu çözmek için uygun adımlar olarak düşündüğümüz her şeyi yaptınız;
  4. Rezervasyonu yapan kişi sizsiniz; ve,
  5. Politika kapsamındaki diğer tüm şartlara uyuyorsunuz.
 3. Bu Politika kapsamında size geri ödeyeceğimiz toplam azami tutar (“Kapsam sınırı”):
  1. Kiralama için ödeme Platformu üzerinden ödediğiniz toplam tutar ("Nitelikli Ödeme”);
  2. USD $ 10,000 / £8,000/ € 9,000 (ödediğiniz para birimine bağlı olarak).
 4. Ödeme için kullandığınız, ödeme kartı sahibi firma veya bankanızdan geri ödeme talebinde bulunduysanız veya Hak Kazandığınız Geri Ödemenizin bir kısmı veya tamamı ile ilgili olarak PayPal ile bir itiraz süreci başladıysanız veya yaşadıysanız, Politika kapsamında geri ödeme almaya hak kazanamazsınız, kazanmış olduğunuz haktan mahrum olursunuz. Eğer bir talepte bulunmadan önce ödemenizi ödemiş olsaydık, o zaman bize, mülk sahibinden, bankanızdan, PayPal’dan veya ödeme kartı düzenleyicisinden uygun şekilde tazminat talep etmeye çalıştığınıza dair kanıt sağlamanız gerekir.
 5. Yukarıda belirtilen talep şartlarını yerine getirmeniz şartıyla ve aşağıdaki “Kapsanan Koşullardan” bir veya daha fazlası geçerli olmak koşuluyla, Kapsama Sınırına kadar olan kayıplarınız için Size tazminat ödeyeceğiz:
  1. Sahte İlan: Mülkiyetin sahibi değildir veya yönetmez veya mülk sahibinin yetkili acentesi değildir veya mülkiyetin yasal olarak kiralanmasına izini yok;
  2. Ele Geçirilmiş Ev Sahibi Hesabı: Mülk sahibinin kişisel e-posta adresi veya Bizimle olan hesabının, sizi ödemeye teşvik eden, mülkün gerçek sahibi olduğunu iddia eden hileli bir kişi tarafından ele geçirilmiştir.
  3. Erişilemeyen Mülkiyet: Kiralamak istediğiniz ilan için Kira Sözleşmesine uygun olarak ödeme yaptınız ve mülk sahibinin Şart ve Koşullarına uydunuz, ancak mülk sahibinin kasıtlı ve hatalı davranışının sonucu olarak kiralamış olduğunuz mülke girişiniz reddedildi (Sahibinin iflası, iflas veya sahtekarlık faaliyetinin bir sonucu olarak) veya Mülkiyet gerçekte kiralık değildir (Kiralama süresi boyunca mülkiyete erişimde gecikme ile karşılaşmayacaksınız). Bu durumu, en geç beklenen kiralama sürenizin ilk gününde bize bildirmelisiniz.
  4. Yanlış veya eksik yayınlanan ilan: ilandaki özelliği ile karşılaştırıldığında, malzeme farklılıkları veya kusurları vardır (bölüm 7.6'de tanımlandığı gibi), ve: (i) Mülkü, ilanda tanıtıldığı istediğiniz gibi kullanmıyorsunuz; (ii) Maddi Farklılıklar veya Kusurların fotoğraflarla kanıtlar ve tarifini sağlayabilirsiniz; ve (iii) Bu durumu mülk sahibine ve bize en geç kiralama süresinin ilk gününden bildirirseniz.
 6. Maddi Fark veya Kusurların” anlamı tamamen kendi takdirimize bağlı olarak belirlenir ve diğer istisnalar dışında, mülkiyetin temizliğini kapsamaz; ilan edilen mülkün bulunduğu yerde ve mülkün gerçek konumunda küçük farklılıklar; yerel cazibe merkezlerinin varlığı veya kullanılabilirliği; yerel cazibe merkezlerinin varlığı veya mevcudiyeti; olanaklar veya hizmetler ile veya mülkün bakımı ile ilgili sorunlar.
 7. Kapsanan Koşullara dahil olmayan koşullar nedeniyle para kaybı için herhangi bir geri ödeme sağlamayacağız. Açıklığa kavuşturmak için, aşağıdaki koşulların hiçbirinde (bu kapsamlı bir liste değildir) kayıpları karşılamayacağız:
  1. Herhangi bir dolaylı kayıp; uçak bileti veya diğer ulaşım masrafları gibi seyahat düzenlemeleriyle ilgili kayıplar; dolaylı kayıplar; hava veya doğal afetlerden kaynaklanan kayıplar; Nitelikli Ödeme dışındaki herhangi bir kayıp (Teminat Sınırına tabi).
  2. Biz veya mülk sahibi size mülkün yerine alternatif konaklama imkanı sunuyorsa, ve Alternatif konaklama yerinizi kabul ediyorsunuz (böyle bir alternatif konaklamada en az bir gece kalırsanız), kiralamış olduğunuz asıl mülk için ödenen meblağlarla ilgili herhangi bir hak talebinde bulunamazsınız.
  3. Nakit olarak, çekle veya banka havalesiyle veya Ödeme Platformu dışında başka herhangi bir ödeme servisini kullanarak yapılan ödemeler.
  4. Mülk sahibi ile yakın kişisel bir bağlantınız varsa, örneğin, aynı ailenin arkadaşları veya üyesisiniz.
  5. Mülk sahibinin sahtekarlık amacıyla kullandığı ilana veya ilanlardan kaldırılmış mülke Biz Size bildirdikten sonra yaptığınız ödemeler.
  6. Malzeme farklılıkları veya kusurları olan ilan ile ilgili olarak, bize, en geç kiralama sürenizin ilk gününde, mülke giriş günü yerel saatle gece yarısına kadar mülkü boşaltmamanız durumunda.
 8. Politika kapsamında bir talepte bulunmak için, Bölüm 8, 8.1 - 8.4'te belirtilen süreler içerisinde aşağıdaki adımları atmanız gerekir.
  1. Kiralama sürenizi en geç ilk günden itibaren telefonla arayarak sorunu bize bildirin. Telefon numarası: +90 212 361 9331.
  2. Kimlik kanıtı ve talebinizi çevreleyen koşulların ayrıntılı bir açıklamalı Talep Formu gönderin, böylece kiralama gününüzden başlayarak ilk 14 gün içinde karar almış oluruz. 
  3. Hak Talebi Formunu e-posta yoluyla paymentprotection@roomorhome.com adresine gönderin. Alternatif olarak, formu yazdırabilir ve postayla şirket adresine gönderebilirsiniz. Lütfen başvuru için uygun adres istemek üzere telefon veya e-posta yoluyla bize ulaşın.
  4. Sorun hileli faaliyetten kaynaklanıyorsa, bu konuyla ilgili olarak bir polis suçu referans numarası/vaka numarası edinmeli ve talep formuna yazdırmalısınız. 
 9. Geri ödeme talebi sürecini makul bir zaman diliminde (genellikle dört hafta içinde) tamamlayacağız ve Talebinizi işleme koymak için gereken kararlar veya ek belgeler hakkında sizi bilgilendireceğiz.
 10. Kendi takdirimize bağlı olarak, talep ve dokümantasyon gereklilikleri ve Politika kapsamındaki uygunluk ile ilgili tüm kararları alırız. Kararlarımız kesin ve sizi bağlayıcı olacaktır.