Kategoriye Göre Yardım Ara

Kategoriye Göre Yardım Ara

Kategoriye Göre Yardım Ara

 

 

 1. Bir Yer Bul
  1. Rezervasyonum hakkında sorularım olursa veya değiştirmek gerekirse kiminle iletişime geçebilirim?

Rezervasyonunuzun ayrıntılarını görüntülemek için Gezgin Hesabınıza erişebilirsiniz. Ayrıntılar, rezervasyon numaranızı, iptal politikanızı, mülk bilgilerinizi ve güvenlik bilgilerinizi içerebilir. Tesis sahibi, giriş bilgilerini veya bölge hakkında bilgi sağladığında da, bu alan mevcut olacaktır.

Yanıt hesabınızda yoksa mülkün sahibi veya yöneticisiyle iletişime geçmeniz gerekir. Onaylanmış rezervasyonunuzu değiştirmeniz gerekiyorsa, bizimle.

 1. Nasıl tatil kiralayabilirim?

 

 1. Roomorhome.com adresine gidin ve varış noktanızı, giriş ve çıkış tarihlerini ve kişi sayısını girin.
 2. Ara butonuna tıklayın.

Aramanızı yaptıktan sonra, arama sonuçlarınızı fiyat, yer türü ve belirli özellikler gibi tercihlerinize göre daraltmak için filtreler uygulayabilirsiniz. Düşükten yükseğe doğru fiyata göre, yatak odası sayısına ve diğer özelliklere göre sıralayabilirsiniz. 

Kalmak üzere belirli bir alana odaklanmak isterseniz haritayı yakınlaştırıp uzaklaştırarak da kullanabilirsiniz. Haritada bir mülkü görmek için mülk hakkındaki bilgileri görüntülemek üzere mavi butona tıklayın.

 1. Telefonla kiralamak için nasıl rezervasyon yapıp ödeme yaparım?

Roomorhome, mülk sahiplerini ve yöneticilerini gezginlerle birleştiren bir tatil kiralama pazarıdır. Sitede bir mükemmel günlük kiralık yer bulduğunuzda, çevrimiçi rezervasyon yapmak ve güvenli bir şekilde ödeme yapmak daha kolaydır. 

Tesis üzerinden telefonla rezervasyon yaptırmakla ilgili yardım almak isterseniz, 0 212 361 9331 numaralı telefondan ücretsiz olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Lütfen rezervasyon yapmak istediğiniz Mülk Kiralama Kimlik Numarasını (ID) sağlamaya hazır olun.

Lütfen dikkat: mülk sahibi veya yöneticisi sadece müsaitse mülkle ilgili ayrıntılar verebiliriz. Bir mülk hakkında sorularınız varsa, öncelikle mülkün sahibi veya yöneticisiyle iletişime geçmelisiniz. Listedeki ‘Mülk Sahibine Soru Sor’ seçeneğini kullanarak onlara güvenli mesajlaşma sistemimizden mesaj gönderebilirsiniz.

 1. Bir Kiralık Yer Ayırın
  1. Bir mülk için nasıl güvenli şekilde ödeme yaparım?

Sitemizde kredi kartı ile ödeme yapmak günlük kiralık yerler için en güvenli yoldur. 

24 Saat Onay Beklemeli veya Anında Rezervasyon özellikli mülkler, hemen rezervasyon yaptırmanıza ve ödemenize olanak tanır. Her iki rezervasyon türünde de ödeme bilgilerinizi ödeme sırasında gireceksiniz. İşleminizi korumak için şifreleme ve gelişmiş patentli SSL (Secure Sockets Layer olan SSL Türkçe anlamı ile Güvenli Giriş Katmanı demektir. SSL ile, alıcı ve site arasında güvenli bir veri transferi sağlanır.) hizmetleri kullanıyoruz. Ödeme sistemimiz üzerinden rezervasyon yapıp ödeme yaparken, Güvenli Rezervasyon yapıyorsunuz.

Ödeme platformumuz dışında veya sitemiz dışında yapılan ödemeler Güven Rezervasyon uygulamamız için uygun olmayacaktır.

Ödeme yapmaya hazır olduğunuzda, verilen kiralama sözleşmesini dikkatle inceleyin. Her kiralamanın kendi iptal politikaları ve ev kuralları vardır.

 

Aşağıdaki uygulamalardan kaçının:

 1. Nakit ödeme yapma
 2. Çek gönderme
 3. Para transferi araçlarından birini kullanma (EFT, Havale, Western Union veya MoneyGram).

Dolandırıcılar bu ödeme yöntemlerini tercih ediyor. Bu yöntemlerden herhangi birini kullanmak Roomorhome tarafından taahhüt edilen herhangi bir garantiyi geçersiz kılar.

 1. Bir rezervasyonu nasıl iptal ederim ve geri ödeme alabilirim?

Gezgin Hesabınızdan onaylı rezervasyonu kendiniz iptal edebilirsiniz. Bu durumda hak kazandığınız iadelerle ilgili detayı ‘Rezervasyonlarım’ bölmesinde görüntüleyebilirsiniz.

Rezervasyonunuzu iptal edin

 1. Gezgin Hesabınıza giriş yapın.
 2. Rezervasyonlarıma tıklayın.
 3. İptal etmek istediğiniz rezervasyonu seçin.
 4. Ayrıntılar sekmesinden Rezervasyonunuzu yönetin bölümüne gidin.
 5. Mülk Sahibinin İptal Politikasını inceleyin.
 6. Rezervasyonu iptal et'e tıklayın.

İptal isteğinde bulunma

Geri ödeme almaya uygun olup olmadığınızı belirlemek için tesisin İptal Politikasına bakın.

Geri ödemeler nasıl çalışır?

Geri ödemeler, tesisin iptal politikasının hüküm ve koşullarına uygun olarak yapılır. Örneğin, iptal politikası zaman çizelgesi başına %50 geri ödeme almaya hak kazanırsanız, o zamana kadar ödenen tutarın %50'si iade edilir. Ancak, Hizmet Ücreti iade edilmez.

Geri ödemeler genellikle beş ila yedi iş günü içinde banka hesabınıza geçer. Ancak, bazı bankaların geri ödeme yapmaları daha uzun sürebilir. Geri ödemenizi 14 iş günü içinde almadıysanız, lütfen Müşteri Desteği ile iletişim kurun.

 1. Bir günlük kiralık yer Sahibine veya Yöneticisine nasıl ulaşabilirim?

Mesajlar, güvenli mesajlaşma platformumuz aracılığıyla kolaylaştırılır. Sitemizdeki tüm iletişim bilgileriniz, rezervasyonlar, kimlik ve diğer kişisel bilgilerinizi sahtekarlıklardan korunmanıza yardımcı oluyoruz.

 

Rezervasyon yapmadan önce bir mülk sahibi veya mülk yöneticisiyle iletişime geçmek için doğrudan mülk sayfasından mesaj gönderebilirsiniz:

 1. Konaklamak istediğiniz yeri bulun. 
 2. Sağ tarafda bulunan ücretlendirme ve giriş çıkış bilgilerinin yer aldığı bölmeden ‘Mülk Sahibine Soru Sor’ bağlantısına tıklayın.
 3. Giriş yapmadıysanız, giriş yapmanız veya yeni bir hesap oluşturmanız istenecek.
 4. Mülk Sahibine mesaj göndermek için formu doldurun ve Gönder'e tıklayın. 

Mülk Sahipleri veya yöneticileri mesajlara 24-48 saat içinde cevap vermeleri önerilir. Bu zaman diliminde cevap alamazsanız, alternatif özellikleri göz önünde bulundurmak veya Müşteri Hizmetlerimiz ile iletişime geçmek isteyebilirsiniz.

 

Zaten bir rezervasyon yaptıysanız, günlük kiralık yerin sahibiyle nasıl iletişim kuracağınız da dahil olmak üzere önemli rezervasyon ayrıntılarını bulmak için Gezgin Hesabınıza erişebilirsiniz. 

 

 1. Rezervasyonum hakkında sorularım olursa veya değiştirmem gerekirse kiminle iletişime geçebilirim?

Rezervasyonunuzun ayrıntılarını görüntülemek için Gezgin Hesabınıza erişebilirsiniz. Ayrıntılar, rezervasyon numaranızı, iptal politikanızı, mülk bilgilerinizi ve güvenlik bilgilerinizi içerebilir. Mülk Sahipleri, bölge hakkında, giriş bilgileri veya ek bir bilgi sağladığında, bu alan mevcut olacaktır.

Sorularınızın cevabı hesabınızda yoksa mülk sahibiyle iletişim kurmanız gerekir. Onaylanmış rezervasyonunuzu değiştirmeniz gerekiyorsa, bizimle veya mülk sahibiyle iletişime geçmelisiniz. Rezervasyonunuzu iptal etmek için ilgili yardım bölümüne bakın.

 

 1. Rezervasyonlarım
  1. Günlük Kiralık rezerve ettiğim yer açıklandığı gibi değilse ne yapabilirim?

Mülk, listede gösterilen mülkten önemli ölçüde farklı ise, endişelerinizi bildirmek için önce sahibi veya yöneticisiyle iletişime geçmelisiniz. Çoğu zaman, sahibi veya yöneticisi sorunun farkındaysa şikayetler hemen çözülebilir. İkinci adım olarak, bir yorum yazın. Yorumlar diğer gezginler için çok daha fazla görünürlüğe sahiptir, genellikle diğer gezginler için daha yararlıdır ve mülk sahiplerine sorunu hızlı bir şekilde çözme şansı verir.

Özellikle kötü şartlar veya mülkün tanımı ile deneyimi arasındaki diğer uyumsuzluklar gibi şikayetler için bir yorum yazmanızı öneririz. Konaklamanız sırasında sahibine ulaşamadıysanız, lütfen Bize Ulaşın düğmesini tıklayarak Müşteri Desteği ile iletişime geçin.

 1. Mülk Sahibi rezervasyonumu iptal etti, ne yapmalıyım?

Ne yazık ki, bazı durumlarda Mülk Sahibi onaylanmış bir rezervasyonu iptal etmesi gerekebilir. Kendinizi bu durumda bulursanız, aşağıda atabileceğiniz bazı adımları özetliyoruz.

İlk olarak, iptalin nedenini belirlemek için mülk sahibi veya yöneticisi ile iletişim kurmayı denemek istersiniz. Onlarla doğrudan çözülebilecek bir yanlış anlama olabilir. Mülk Sahibinin iletişim bilgilerini gezgin hesabınızdaki Rezervasyonlarım bölümünde bulabilirsiniz. 

24 saat ve daha fazla sürede Mülk Sahibine veya yöneticisine ulaşamadıysanız lütfen yardım bölümünde bulunan Bize Ulaşın butonunu tıklayıp en kısa sürede Müşteri Desteğinden yardım alabilirsiniz.

Rezervasyonunuz konaklamanıza  2 günden daha kısa bir süre içinde iptal edilmişse ve aynı süre içinde benzer bir mülkü bulamıyorsanız Müşteri Desteği ile iletişime geçmenizi öneririz. Farklı bir mülkte yeniden rezervasyon konusunda size yardımcı olabiliriz ve Güvenli Rezervasyon uygulamamız altında para iadesine uygun olabilirsiniz.

Rezervasyonunuz konaklamanızdan itibaren 15 günden daha uzun süre önce iptal edilmişse, çevrimiçi olarak yeni bir mülk bulmanızı ve rezervasyon yapmanızı öneririz. Bir geri ödeme alma hakkınız varsa, banka hesabınızda görünmesi 5-7 gün sürebilir. 

 1. Rezervasyonum veya konaklamam ile ilgili ayrıntıları nerede bulabilirim?

Gezgin Hesabınıza girerek rezervasyonunuzla ilgili önemli bilgilere erişebilirsiniz. Gezgin Hesabınızda şunları görebilirsiniz:

 • Mülk Sahibinin veya yöneticisinin iletişim bilgileri.
 • Rezervasyonunuzla ilişkili iptal politikası.
 • Mülkün adresi.
 • Mülk bilgileri.
 • Wi-Fi talimatları, Erişim / Kapı kodları vb. Gibi temel konaklama ayrıntıları 

Bazı bilgilerin daha sonra mevcut olacağını lütfen unutmayın. Örneğin, kapı kodu / erişim bilgileri genellikle giriş tarihine 3 gün kala görünür. Mal sahibi bize bu bilgileri vermediyse, onlara doğrudan sorularla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, konaklamanıza 3 gün kala sağlanan bilgileri içeren bir e-posta alacaksınız. Giriş işlemi rezervasyon anından 3 gün içinde ise, rezervasyon onayı e-postanızı aldıktan sonra bu e-posta gönderilir.

 1. Rezervasyon yaptıktan sonra Mülk Sahibi yanıt vermezse ne yapmalıyım?

Mülk sahiplerinin gezginlerden gelen tüm mesajlara 24 saat içinde cevap vermelerini öneririz. Rezervasyonunuz onaylandı ve konaklamanız 24 saatten fazla süre kaldı ise mülk sahibinin size geri dönmesi biraz daha uzun sürebilir.

Rezervasyonlarıma giriş yapıp yaklaşan seyahatinizi seçerek sahibin iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. Mülk sahibine mesaj gönderme ve telefon numaralarını görme seçeneğini görebilirsiniz.

Sorgunuz acilse ve sahibi e-postaya yanıt vermiyorsa, mülk sahibiyle veya yöneticisiyle doğrudan telefonla iletişim kurmanızı öneririz. Mülk sahibi ilk aramayı denediğinizde cevap vermezse, mümkünse mesaj bırakmanızı ve daha sonra tekrar aramanızı öneririz.

Mülk sahibi tarafından sizinle iletişim kurulmadıysa ve 24 saatten kısa bir süre içinde tesise giriş yapmanız gerekiyorsa, lütfen Müşteri Destek ekibiyle iletişime geçin; biz sizin adınıza mülk sahibiyle bağlantı kurmaya çalışacağız.

 1. Kiraladığım bir günlük kiralık yer artık sitenizde görünmüyorsa ne yapmam gerekir?

İlanlar sitemizde mevsimsellik, yenileme, ayrılmış takvim vb. gibi çeşitli nedenlerle gözükmeyebilir. 

Rezervasyonunuzu önceden yaptıysanız ve herhangi bir nedenle mülk sahibiyle veya yöneticisiyle görüşmeniz gerekiyorsa, iletişim bilgilerine hesabınızın Rezervasyonlarım bölümünden erişebilirsiniz. Eğer rezervasyon yapmadınız ise benzer olanaklara sahip bölgedeki diğer günlük kiralık yerlere bakmanız en iyi olurdu.

 1. Rezervasyonum için nasıl fatura alabilirim?

Rezervasyonun faturalarına gezgin hesabınız üzerinden erişmek için:

 1. Gezgin hesabınıza giriş yapın.
 2. Sayfanın üst kısmından Rezervasyonlarıma tıklayın.
 3. Sözkonusu rezervasyonu seçin.
 4. Faturanızı görüntülemek için Fatura Ala tıklayın.

Seyahat hesabınızdan faturaya erişemiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin. 

 1. Rezervasyonum doğal bir felaketten etkileniyorsa ne yapmalıyım?

Rezervasyon yaptığınız günlük kiralık yer için yola çıkmadınız ise ve seyahat etmenin güvenli olup olmadığından emin değilseniz, lütfen rezervasyon yaptığınız işletme sahibi veya yöneticisi ile iletişime geçin. Mülk sahibine veya yöneticisine başvurma gibi önemli rezervasyon ayrıntılarını bulmak için Gezgin Hesabınıza erişebilirsiniz.

Rezervasyonunuz etkilendiyse ve alternatif konaklama bulma konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, lütfen Müşteri Desteği ile iletişime geçin. Müşteri Desteği haftanın 7 günü, günün 24 saati hizmetinizdedir. 

 

 1. Yorum Yaz
  1. Bir Mülke yorum nasıl yazarım?

Bizim aracılığımızla çevrimiçi rezervasyon yaptığınızda, çıkış gününde bir e-posta alırsınız. Bu e-posta, yorum göndermek için bir bağlantı içeriyor. E-postada, aşağıdaki adımları izleyerek bir yorum gönderebilirsiniz:

 1. E-posta, konaklamanızdan keyif alıp almadığınızı sorar. "Evet" veya "Hayır" a tıklayın, ardından ek geri bildirim için bir forma yorumunuzu yazın.
 2. Deneyiminizi bir ila beş yıldız arasında derecelendirin (bir en düşük derecelendirmedir; beş en yüksek derecelendirmedir) ve gerekli alanları doldurun.
 3. Gönder düğmesine tıklayın ve hepsi bu kadar. Harika yorumunuz bir sonrakı gezgin için referans olacaktır.

Yorumunuzu göndermenin başka bir yolu, aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz:

 1. Günlük kiralık yerler rezervasyonu için kullandığınız e-posta adresini kullanarak gezgin hesabınıza giriş yapın.
 2. Rezervasyonlarımı seçin.
 3. Geçmiş seyahatlerinizden yorum yapmak istediğiniz rezervasyonunuzu seçin.
 4. Seyahatinizinde yer alan Yorum Yaza tıklayın.
 5. Konaklamanızdan keyif alıp almadığınızı sorar. "Evet" veya "Hayır" a tıklayın
 6. Deneyiminizi bir ila beş yıldız arasında derecelendirin (bir en düşük derecelendirmedir; beş en yüksek derecelendirmedir) ve gerekli alanları doldurun.
 7. Gönder düğmesine tıklayın.

Bir yorum gönderdikten sonra, onay e-postasında bir kopya alırsınız. Bundan sonra, inceleme ılımlılık sürecimize girer. Denetleme sırasında inceleme ekibimizin bir üyesi, İçerik Yönergelerine uygun olup olmadığını kontrol eder.

Yorumu gönderildikten sonra düzenlenemeyeceğini unutmayın. Düzenleme, dilbilgisi ve yazım hataları değiştirmeyi içere bilir.

 1. Yoruma ne eklemeliyim?

İki yönlü yorum sistemimiz, gezginlerin tatillerini tamamlandıktan sonra tüm deneyimlerini derecelendirmelerini sağlar. Aşağıdaki liste, İçerik Yönergelerine dair kısa bir listesidir. İki yönlü yorum sistemimiz hakkında daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki İlgili Makaleye bakın.

 

Aşağıda bir yorum yazarken aklınızda bulundurmanız gereken bazı noktalar vardır:

 • Doğru ve ayrıntılı olun. Bir mülkün yorumları, gezginlerin mülkü kiralama deneyimine odaklanmalıdır. Yorumlar genellikle konaklamaya ve günlük kiralık yere odaklanmalı ancak mülk sahibi ile ilgili veya giriş işlemleri gibi diğer faktörleri de ele alabilir.
 • Kendinizin ve başkalarının gizliliğini koruyun. Mülk Sahibi veya yöneticisinin ad, soyadını, ev adreslerini, telefon numaralarını veya e-posta adreslerini paylaşmayın. Kendi bilgilerinizi de gizli tutmanızı öneririz. Yorumlarda özel bilgiler varsa yayınlanmayacak.
 • Ödediğiniz ücretleri açıklamayın. Tüm mülk sahipleri günlük kiralık yerlerinin ücretini değiştirme hakkına sahiptir. Yorum, ücretler hakkında bilgi  içeriyorsa yayınlanmayacak.
 • Size ait olmayan hiçbir şey yayınlamayın. İçerik yayınlayan kullanıcıların içeriği yayınlamak için tüm yasal hakları olmalıdır.
 • Saygılı olun. Ayrımcı, saldırgan veya aşağılayıcı yorumlar yapmayın. Bir tarafın diğerini tehdit etmesine izin vermeyeceğiz ve bu tür yorumlar yayınlanmayacak.

Yorum, kalış tarihinden itibaren bir yıl içinde gönderilmelidir.

 1. Roomorhome benim yerime yorum yazabilir veya değiştirebilir mi?

Bir yorum kendi sözlerinizle yazılmalıdır, bu nedenle yorumun içeriğini değiştiremeyiz veya değiştirmeyeceğiz.

Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği kabul eden ve yayınlayan birçok web sitesi gibi Roomorhome da Avrupa Birliği'ndeki İletişim Kuralı Yasası ve AB E-ticaret yönergesine uygun politikaları benimsemiştir. Bu yasalar, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin ve özgün fikirlerinizin sonucu olmasını gerektirir. 

 1. Roomorhome Yorum sistemi nasıl çalışır?

İki yönlü yorum sistemimiz, gezginlerin tatil tamamlandıktan sonra tüm deneyimlerini derecelendirmelerini sağlar.  

Geçmiş konukların mülk yorumları, gezginlerin bir tesisin gerçekten açıklandığı gibi olduğunu doğrulamasına yardımcı olur ve daha güvenli rezervasyon yapmalarını sağlar. Diğer konuklar tarafından bırakılan yorumlar, potansiyel bir gezginin mülk sahibiyle anında güven kazanmasını sağlar.

Sitemizdeki tüm yorumlar tarafsız olduğundan ve deneyimleri doğru bir şekilde yansıttığından emin olmak istiyoruz.

Nasıl çalışır:

 1. Konaklama tamamlandıktan sonra, gezginler deneyimlerini gözden geçirmelerini isteyen bir bağlantı içeren bir e-posta alacaklar. Gezginler, hesaplarının "Rezervasyonlarım" bölümündeki aracılığıyla da yorum gönderebilir. Yorumlar, ödeme yapıldıktan bir yıl sonraya kadar gönderilebilir.
 2. Yorumlar içerik yönergelerine uygunsa ve bizim tarafımızdan onaylandıysa bunları yayınlayacağız. Bu noktada, mülk sahipleri derecelendirmelerini görmek için Mülk Sahibi hesaplarına bakabilirler.

Not: Özel durumlarda Gezginler fikrini değiştirir ve gönderdikleri yorumu kaldırmak isterse, Müşteri Hizmetleri ekibimize başvurabilir ve kaldırılmasını isteyebilirler. Ancak, karşı tarafların puanlarını görebildikleri ve bu süreci adil tuttuğumuzdan emin olmak istediğimiz için yeni bir yorum tekrar yazamayacaklar.

 

 1. Ödeme
  1. Neden ödeme yapamıyorum?

Kredi kartları için sık karşılaşılan sorunlar: 

Kredi kartı ve fatura bilgilerinizin doğru girildiğinden, kartınızın süresinin dolmadığından ve rezervasyon maliyetinin kredi kartı işlem limitini aşmadığından emin olun. Bazı bankalar çevrimiçi ödeme yapma veya dolandırıcılık koruması için işlemleri kısıtlayabilir. Hala sorun yaşıyorsanız, girdiğiniz bilgiler doğru ise lütfen bankanızla iletişim kurun.

Ödemenizin gerçekleştirilmemesinin diğer nedenleri: 

Kira sözleşmesinin kontrol edildiğinden, ayırmaya çalıştığınız tarihlerin hala müsait olduğundan ve ödeme isteğinin kabul edilmediğinden emin olun. Ödeme yaparken Gönder düğmesini bir kereden fazla tıklamadığınızdan emin olun. Rezervasyon yaptıktan sonra ödemelerin işleme konulması birkaç dakika sürebilir. 

Bir ödemenin işleme konulmasını engelleyebilecek sorunları giderdikten sonra, başka bir ödeme yapmayı denemeden önce lütfen en az iki saat bekleyin. Ayrıca, ödemeyi yeniden göndermeden önce farklı bir tarayıcı denemeyi veya önbelleğinizi ve çerezlerinizi temizlemeyi de düşünebilirsiniz.

Ek yardıma ihtiyacınız olursa, lütfen Müşteri Destek ekibimizle iletişime geçin.

 1. Nasıl çevrimiçi rezervasyon yapabilirim?
 1. Rezerve etmek istediğiniz çevrimiçi rezervasyon yapılabilir mülke gidin
 2. Giriş ve çıkış tarihlerini girin
 3. Yetişkin ve çocuk sayısını seçin
 4. Rezervasyon İsteği veya Şimdi Rezervasyon Yap’a tıklayın (Anında Rezervasyon)
 5. Ödeme Toplamını İnceleyin *
 6. Mülk Sahibine veya yöneticisine notlar dahil iletişim bilgilerinizi girin
 7. Gizlilik Politikası ile Şartlar ve Koşullarını inceleyin
 8. Devam'a tıklayın
 9. Kira Sözleşmesini, İptal Politikasını ve geçerli tüm ek politikaları inceleyin ve kabul edin
 10. Devam'a tıklayın
 11. Ödeme Bilgilerinizi ve Fatura Adresinizi Girin
 12. İsteği Gönder veya Şimdi Rezervasyon Yap'a tıklayın

*Ödeme ve geri ödeme toplamları, döviz kurlarındaki ve banka tarafından verilen döviz ücretlerindeki dalgalanmalara bağlı olarak değişebilir.

24 Saat Onay özellikli bir tesiste rezervasyon yaptıysanız, isteğin başarıyla gönderildiğini bildiren bir onay alırsınız. Günlük kiralık yer sahibi veya yöneticisi rezervasyon talebinizi kabul etmek veya reddetmek 24 saat sürebilir.

Anında Rezervasyon özellikli bir mülk için rezervasyon yaptıysanız, mülk sahibinin veya yöneticisinin kabul etmesini beklemek zorunda kalmadan rezervasyonunuzun onaylandığını anında alırsınız.

 1. Telefonla rezervasyon için nasıl yapıp ödeme yaparım?

Roomorhome, mülk sahiplerini gezginlere bağlayan bir tatil kiralama pazarıdır. Sitede mükemmel bir günlük kiralık yer bulduğunuzda, çevrimiçi rezervasyon yapmak ve güvenli bir şekilde ödeme yapmak daha kolaydır. 

Roomorhome üzerinden telefonla rezervasyon yaptırmayla ilgili yardım almak isterseniz, +90 212 361 93 31 numaralı telefondan ücretsiz olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Lütfen rezervasyon yapmak istediğiniz Mülk Numarasını (ID) sağlamaya hazır olun.

Roomorhome Çağrı Merkezi, mülkle ilgili ayrıntıları yalnızca mülk sahibinin bizimle paylaştığı ölçekte sağlayabileceğini lütfen unutmayın. Bir mülk hakkında sorularınız varsa, öncelikle mülkün sahibi veya yöneticisiyle iletişime geçmelisiniz. Listedeki Mülk Sahibine Soru Sor seçeneğini kullanarak onlara güvenli mesajlaşma sistemimizden mesaj gönderebilirsiniz.

 1. Hizmet bedeli nedir?

Hizmet bedeli, seyahat edenler tarafından ödenen vergiler ve iade edilebilir ücretler hariç, toplam rezervasyon tutarının bir yüzdesidir. Bu ücret, güvenli işlemlerin, ürün geliştirmenin ve 7/24 müşteri hizmetinin maliyetini karşılamaya yardımcı olur ve rezervasyon iptali halinde geri iadesi yapılmaz.

Hizmet bedelinin tutarı değişir. Genellikle, rezervasyon tutarı ne kadar yüksek olursa, hizmet ücretinin yüzdesi o kadar düşük olur. Yerel yönetmeliklerin gerektirdiği durumlarda hizmet bedeli üzerinden katma değer vergisi alınır.

 

 1. Hesab
  1. Gezgin hesabı nedir?

Bir gezgin hesabı, sitemizdeki faydalı tatil kiralama bilgilerini kaydetmenize ve referans vermenize olanak tanır. Rezervasyon sırasında henüz bir hesabınız yoksa, bir hesap oluşturmanız istenir. Kalışınızı tamamladıktan sonra, bir mülke yorum göndermek için gezgin hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

 

Mesajlar

Mülk sahipleri veya yöneticileri ile iletişimlerinize olanak sağlar.

 

Rezervasyonlarım

Rezervasyon yaptığınız seyahatleri görmenizi sağlar. Rezervasyonunuz onaylandıktan sonra önemli seyahat detaylarına erişebilirsiniz. Geziler aşağıdaki gibi düzenlenir:

 • Yaklaşan Seyahatler - Bu bölüm gelecekteki seyahatlerinizi gösterecektir. 
 • Geçmiş Geziler - Bu bölümde geçmişte yaptığınız geziler gösterilecektir.
 • İptal Edilen Seyahatler - Bu bölümde, iptal ettiğiniz seyahatler gösterilecektir.

Gezgin profili nasıl oluşturulur?

 1. Sayfanın üst kısmındaki Girişe tıklayın
 2. Gezgin Girişine tıklayın
 3. Kaydol'a tıklayın
 4. Ad soyadınızı ve şifrenizi girin
 5. En az bir rakam içeren 6-12 karakterden oluşan bir şifre oluşturun
 6. E-posta adresinizi giriniz
 7. Kaydol'a tıklayın

Gizlilik

Günlük kiralık yer sahipleri veya yöneticileri, bir rezervasyon talebi veya rezervasyon gönderdiğinizde Gezgin Profil ayrıntılarınızı görüntüleyebilir. Gezgin hesabınızdaki bilgileri üçüncü taraflarla paylaşmayız.

 1. Roomorhome Pazar Yeri Standartları nelerdir?

Bizimle birlikte mülk sahipleri ve gezginlerin beklediği deneyimi sunduğumuzdan emin olmak için en iyi uygulamaları oluşturduk ve durmadan oluşturmaya devam ediyoruz.

 1. Gezgin hesabı şifremi nasıl değiştiririm veya sıfırlarım?

Parolanızı sıfırlama

 1. Sağ üst köşedeki Giriş'e tıklayın.
 2. Açılır listeden Gezgin Girişi'ni seçin.
 3. Şifremi unuttum'a tıklayın.
 4. Şifrenizi sıfırlama talimatlarını içeren bir e-posta alacaksınız.

Parolanızı değiştirme

 1. Hesabınıza giriş yapın.
 2. Sağ üst köşeden profil resminize tıklayın.
 3. Açılır menüden Hesabıma tıklayın.
 4. Şifrenizi değiştirme bölümüne gidin.
 5. Mevcut şifrenizi girin.
 6. Yeni şifrenizi girin ve tekrar girerek onaylayın.
 7. Kaydete tıklayın.

Şifre gereksinimleri

 • Hem rakam hem de harf içermelidir
 • 7-32 karakter içermelidir
 • Önceki bir şifre kullanılamaz
 • Şifre, haziran veya roomorhome gibi yaygın olarak kullanılan terimleri içeremez
 • 9876 veya 0000, dcba veya bbbb gibi bir dizi sayı veya harf içeremez

Parola sıfırlama bağlantısı 24 saat geçerlidir. E-postayı almanızın üzerinden 24 saat geçmesine rağmen bağlantıyı henüz tıklamadıysanız, kendinize şifre sıfırlama e-postasını tekrar göndermek için yukarıdaki talimatları izleyin. Bu durumda, ikinci bir şifre sıfırlama e-postası göndermeden önce önbelleğinizi ve çerezlerinizi temizlemeniz önemle tavsiye edilir.

Şifre sıfırlama e-