Gezginler için Şartlar ve Koşullar

Gezginler için Şartlar ve Koşullar

Roomorhome'a Hoşgeldiniz

 • Seyahat edenler için kiralık tatil evi bulmaları ve rezervasyonlarında yardımcı oluyoruz. Ayrıca, sahiplerinin web sitemiz aracılığıyla yerlerini tanıtmalarına ve rezervasyon almalarına da yardımcı oluruz. Ancak, biz bir seyahat acentesi değiliz ve kendimize ait konaklama hizmetleri sunmuyor veya ev sahipliği yapmıyoruz. Bir daire sorduğunuzda veya rezervasyon yaptığınızda, kiralama, geri ödeme ve iptal politikaları dahil olmak üzere doğrudan Mülk Sahibiyle iletişime geçmiş olacaksınız.
 • Konaklayan misafirlerden yorumlar topluyoruz. Bir yorum gönderiyorsanız gizliliğinizi koruyacağız ve yorumunuzu yayınlama ve kullanma hakkına sahibiz.
 • Markamızı, içeriğimizi, web sitemizi ve kullanıcılarımızı koruyoruz. Bize veya kullanıcılarımıza kötü bir şey yapmaya çalışıyorsanız, bu yasaktır ve sorumluluğumuzu sınırlandırıp insanların yapabileceği kötü şeyleri reddediyoruz.
 • Her hafta binlerce insan, harika bir tatil evi bulmak, kendi tatil evlerini listelemek ve kiralık deneyimleri hakkında yorum göndererek diğer gezginlere yardım etmek için Roomorhome'u kullanıyor.
 1. Giriş
  1. Roomorhome, Mülk Sahiplerinin veya yöneticilerinin (“Mülk Sahibi”) kiralık yerlerini listelemelerini, gezginlerin de bu tür mülkleri ayırtmasını sağlayan ve her iki tarafın birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan çeşitli araçlar ve hizmetler (“Hizmetler”) sunan çevrimiçi bir platformdur. Şirketin (“Biz”, “Bizim”, “Biz”) detayları aşağıda Bölüm 1.4'te verilmiştir.
  2. Hizmetler, www.roomorhome.com dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli web sitelerinde, mobil sitelerde ve uygulamalarda ve tüm ilgili alan adlarında (toplu olarak “Site”) sunulmaktadır.
  3. Bu Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile birlikte, bir misafir veya potansiyel gezgin (“Gezgin”, “Misafir”, “Siz”, “Sizin”) de dahil olmak üzere, kiralık bir mülkü ayırtmak, rezervasyon yapmak için ilgili Roomorhome Şirketi ile Siteyi kullanan herhangi bir taraf arasındaki ilişkiyi yönetir.
  4. ROOMORHOME BİLGİ TEKNOLOJİLERİ YAZILIM TURİZM PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, Türkiye, İstanbul, Beyoğlu, Feridiye cad. No:35 adresinde kayıtlı bir şirkettir.
  5. Hizmetlerin sağlanmasının yalnızca Bölüm 1.4'te belirtilen Roomorhome tarafından yapılabileceğini ve Roomorhome Grubu içindeki hiçbir şirketin böyle bir hükümde yer almadığını kabul edersiniz. Yukarıda belirtilenlere rağmen, Ödeme Platformunu kullanarak bir mülkü rezerve etmeniz durumunda (Bölüm 7.1'de tanımlandığı gibi), herhangi bir Roomorhome Grubu Şirketi, ödemenizi Roomorhome adına size hizmet verecek şekilde işleme koyabilir.
  6. Bu Seyahatçi Kullanım Koşulları, Siz ve Roomorhome arasında yasal olarak bağlayıcı bir sözleşmedir. Siteyi veya Hizmetleri kullanarak veya bunlara erişerek, Seyahat Şartları ve Gizlilik Politikasını kabul ettiğinizi ve bunlara tabi olduğunuzu kabul edersiniz. Misafir Kullanım Koşullarını kabul etmiyorsanız, Siteyi kullanamazsınız.
  7. 18 yaşının altında olduğunuz sürece Siteyi kullanmayacağınızı garanti ediyorsunuz.
  8. Bu Kullanım Koşullarını önceden haber vermeksizin ve kendi takdirimize bağlı olarak, siteye yeni bilgilerinizi göndererek herhangi bir zamanda güncelleyebilir veya değiştirebiliriz. Siteye sürekli erişiminiz veya kullanımınız, Kullanım Koşullarının geçerli yayınlanmış sürümünü kabul ettiğinizi gösterir.
 2. Temel Bilgiler
  1. Site, Seyahat Edenlerin kiralanan mülklerle ilgili bilgileri (resimler, metinler ve diğer içerikler dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan) Sahiplerince (“Özellikler” ve “Uygunluk Listeleri”) görüntüleyebileceği bir yerdir. Ayrıca, Sahiplerin ve Gezginlerin birbirleriyle doğrudan iletişim kurmasına ve doğrudan birbirleriyle kira sözleşmelerine (“Kiralama Sözleşmesi”) girmelerine olanak sağlamak için çevrimiçi rezervasyonları ve/veya diğer araçları veya hizmetleri de kolaylaştırıyoruz.
  2. Site sadece Sahipleri ve Gezginler arasındaki etkileşimleri ve kiralama işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla bir mekandır. Roomorhome, Gezgin ile Mülk Sahibi arasındaki herhangi bir sözleşme ilişkisine taraf değildir ve olmayacaktır.
  3. Siteyi ve Hizmetleri kullanımınıza, Siteye girdiğiniz veya Siteyi kullanmanızla bağlantılı tüm işlemlere ilişkin tüm yasalara, kurallara ve düzenlemelere uymaktan sorumlusunuz ve bunlara uymayı kabul ediyorsunuz. 
  4. Ödeme Platformumuzu kullanarak bir mülk rezervasyonu yaparsanız (Bölüm 7.1'de tanımlandığı gibi), rezervasyon için ödemeyi kabul ettiğiniz fiyatın bir kısmı, siteyi kullanımınızı, müşteri desteğimizi ve diğer işletme maliyetlerini karşılamak için bize ödenecek bir rezervasyon ücreti olacaktır. Rezervasyon ücretini atlamamayı veya atlamaya teşebbüs etmemeyi kabul edersiniz.
  5. Site, Mülk Sahipleri tarafından sağlanan Mülk Listelerini ve diğer üçüncü tarafların içeriğini (“Üçüncü Taraf İçeriği”) içerir. Söz konusu Üçüncü Taraf İçeriği, geçerli olduğu sürece Üçüncü Taraf İçeriğinin Sahiplerinin veya üçüncü taraf içeriği yaratıcılarının sorumluluğundadır. Size bir hizmet olarak Üçüncü Taraf İçeriklerini Kullanıyoruz. Bir Mülk hakkında bilgi almak ve gayrimenkulün kiralanması (“Rezervasyon”) için doğrudan Mülk  Sahibiyle iletişim kurmak için Üçüncü Taraf İçeriklerini kullanıyoruz, bu türlü içerikleri sağladığımız için sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Yaptığınız tüm Rezervasyonlar ve bu Rezervasyon için Kira Sözleşmeniz doğrudan Mülk Sahibiyle yapılır. Her Kira Sözleşmesi, Mülk kullanımı ve konaklama hakkınızı yönetir. Hiçbiri, Roomorhome Group Şirketleri, herhangi bir Kiralama Sözleşmesine taraf değildir ve Mülk Sahibinin yayınladığı yer için Size karşı herhangi bir sorumluluğu yoktur. Sitedeki Mülk Listesinde yer alan herhangi bir bilginin veya Sitedeki herhangi bir görüş veya üçüncü şahısların yayınladığı herhangi bir materyalin doğruluğunu veya güvenilirliğini onaylamıyor, desteklemiyor veya garanti etmiyoruz.
  6. Türkiye'nin her yerinde bulunan yüz binlerce Mülk Sahibinin sahip olduğu yüz binlerce Mülkü listeliyoruz. Bu nedenle, Sitede listelenen Mülkleri incelememiz veya Sitede Mülk Sahiplerine uyguladığımız kurallara uyacaklarının garantisini vermemiz mümkün değildir.
 3. Mülk Listeleri ve Mülk Sahipleri ile Etkileşim
  1. Mülk Listelerinden ve onları güncellemekten yalnızca Mülk Sahiplerinin sorumlu olduğunu onaylıyor ve kabul ediyorsunuz.
  2. Bir Mülk Sahibi çevrimiçi Rezervasyonu etkinleştirmişse, Mülk Sahibine Rezervasyon talebi ("Rezervasyon Talebi") yapabileceksiniz. Mülk Sahibi 24 saat içinde Rezervasyon Talebini kabul veya reddeder. Seyahat Eden ile Mülk Sahibi arasında yalnızca Mülk Sahibinin, Rezervasyon Talebini kabul ettiğinden sonra Kiralama Sözleşmesi oluşturulur. Bunun tek istisnası, “Anında Rezervasyon” aracılığıyla rezervasyon yapılabilen Mülkler söz konusudur. Bu Mülkler “Anlık Rezervasyon” Mülkleri olarak etiketlenmektedir. Bir Anında Rezervasyon yapılabilen Mülke Rezervasyon yaparsanız, Kiralama Sözleşmesi bu tür bir Rezervasyon yapıldıktan hemen sonra oluşturulur. Anında Rezervasyon yapılabilen Mülke Rezervasyon yaptığınızda, Mülk Sahibinin onayını beklemek zorunda kalmaksızın rezervasyonunuz anında onaylanmış olacaktır.
  3. Rezervasyon Talebinde bulunduğunuz zaman, rezervasyonunuz onaylanana kadar hiçbir mesajın içeriğinde herhangi bir iletişim bilgisi göndermeyeceğinizi kabul ve taahhüt etmektesiniz.
  4. Mülk Sahipleri ve Gezginler için doğrudan iletişim araçlarını sağlamamıza rağmen, Roomorhome Mülk Sahipleri ve Gezginler arasındaki iletişimde herhangi bir yer alma sorumluluğuna sahip değildir, kabül etmiyor.
 4. Roomorhome'un hak ve yükümlülükleri
  1. Sitede yer alan fotoğrafların ve açıklamaların mülkiyet listelerini tasvir ettiği doğruluktan, Roomorhome değil, Mülk Sahiplerinin sorumlu olduğunu kabul edersiniz.
  2. Mülk Sahibi veya Gezginin kimliğinin doğrulanması için herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz. Sitede bulunan araçları kullanarak Seyahat Edenler ve Mülk Sahiplerini birbirleriyle doğrudan iletişim kurmaya teşvik ediyoruz, ancak bu bile sizi iletişimde bulunduğunuz kişinin kimliğini garanti etmiyor. İletişim araçlarımız ve Ödeme Platformumuz, güvenliğinizi çevrimiçi korumak için size sunduğumuz önemli araçlardır. Herhangi bir Mülk Sahibine havale yoluyla hiçbir zaman ödeme yapmayacağınızı garanti etmektesiniz ve Sizden bunu talep eden herhangi bir Mülk Sahibini bize bildirmenizi öneririz.
  3. Bizimle bir hesap oluşturursanız, (i) hem hesabınız hem de hesabınızla ilişkili kişisel e-posta hesabınız için şifrenizi ve çevrimiçi kimliğinizi güvenli ve kesinlikle gizli tutmayı kabul edersiniz, ve (ii) bizimle olan hesabınız veya e-posta hesabınız için parolanızın yetkisiz bir kişi tarafından bilinebileceğini düşünüyorsanız, hemen bizi bilgilendirin ve yeni bir şifre seçin, ve (iii) çevrimiçi kimliğinizi ve şifrenizi isteyen herhangi bir kişi ile iletişime geçtiğinizde hemen bize haber verin. Ancak, birisine kimliğinizi ve/veya şifrenizi verirseniz veya bu tür bilgileri yeterli şekilde korumayı başaramazsanız, Bizimle olan hesabınız veya e-posta hesabınızdan gerçekleştirilen tüm hileli olabilecek veya niyetinde olmadığınız veya gerçekleştirilmesini istemediğiniz işlemlerden siz sorumlusunuz.
  4. FARKINDASINIZ VE KABUL EDİYORSUNUZ: (1) SEYAHATÇİNİN ŞİFRESİ VE/VEYA ÇEVRİMİÇİ KİMLİĞİ KULLANILARAK YAPILAN HERHANGİ BİR YETKİSİZ İŞLEM İÇİN HERHANGİ BİR YOLCUYA KARŞI NE ROOMORHOME NE DE HERHANGİ BİR İŞ ORTAKLARIMIZ VEYA BAĞLI KURULUŞLARIMIZIN YÜKÜMLÜLÜĞÜ OLMAYACAKTIR; VE (2) HESABINIZ VEYA E-POSTA HESABINIZ İÇİN ÇEVRİMİÇİ KİMLİĞİNİZİN VE ŞİFRENİZİN YETKİSİZ KULLANIMI, HEM ROOMORHOME HEM DE DİĞER YOLCULARA KARŞI SORUMLULUK YÜKLEMENİZE NEDEN OLABİLİR. Ayrıca, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, bizimle olan hesabınızın veya e-posta hesabınızın yetkisiz veya hileli bir şekilde kullanıldığından şüphelenirsek, sizden haber almadan bile, size bildirimde bulunmaksızın hesabınızı herhangi bir zamanda askıya alabilir veya iptal edebiliriz.
  5. Roomorhome, Mülk Sahiplerinin kimliğin kontrolünden, davranışından veya bir Mülkün niteliğini, durumunu veya varlığını tespit etmekten sorumlu değildir. Sitede yayınlanan mülklerin özelliklerini tanımlamak için herhangi bir içeriğe sahip değiliz, denetlemiyoruz veya sunmuyoruz ve bu Özelliklerden herhangi birinin kalitesi, güvenliği veya yasallığı hakkında herhangi bir iddiada bulunmuyoruz.
 5. Fikri mülkiyet
  1. Sitedeki ve üzerinde yayınlanan materyallerin tüm telif hakları, veritabanı hakları, ticari markaları ve tasarım hakları bize, Lisans Alanlarımıza veya Mülk Sahiplerine aittir. Mülkün kaydını tutmak ve rezervasyonunuzu kaydetmek amacıyla Siteden sadece rezervasyonunuza veya mülke ait materyal indirebilir ve yazdırabilirsiniz. Sitemizdeki hiçbir içerik veya materyali, önceden yazılı onayımız olmadan kopyalayamaz, iletemez, değiştiremez, yayınlayamaz, kaydedemezsiniz.
  2. Elektronik posta yolu veya başka herhangi bir yolla, Siteye gönderilen soru, yorum, öneri, fikir veya benzeri herhangi bir yazı ("Gönderiler") dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmayan içerik gönderdiğinizde, yasal haklara sahip olduğunuzu garanti edersiniz. Gönderilerin ticari markalar veya diğer tescilli isimler içerebileceği ölçüde, bu isimleri veya işaretleri kullanma hakkına sahip olduğunuzu garanti edersiniz.
  3. Türkiye'nin Dijital Telif Hakkı Yasası ve diğer geçerli yasalar uyarınca, uygun koşullarda ve kendi takdirimize bağlı olarak, ihlalde bulunan gezginlerin Siteye erişimini sona erdirme politikasını uygulayabiliriz. Ayrıca, siteye erişimi tamamen sınırlandırabilir ve/veya tekrar ihlal olsun veya olmasın başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal eden yolcuların hesaplarını sonlandırabiliriz.
 6. Mesajlar ve İçerikler (Gönderiler)
  1. Site üzerinden yalnızca gerçek rezervasyon soruları ile ilgili mesajlar gönderebilirsiniz. Her türlü spam veya istenmeyen elektronik posta gönderilmesi kesinlikle yasaktır.
  2. Roomorhome, Gönderimlerin veya bu tür Gönderilere verilen Mülk Sahibi yanıtlarının doğruluğunu doğrulamaz.
  3. Site üzerinden yapılan rezervasyonları kabul eden işletme sahipleri, mülklerinde kalış sürenizin tamamlanmasından sonra bize bir inceleme sunabilirler. Sizinle ve/veya Rezervasyonunuzla ilgili herhangi bir yorum gelecekte, Mülk Sahipleri ve/veya Sitenin diğer kullanıcılarıyla paylaşabileceğini kabul ve beyan etmektesiniz.
  4. Roomorhome, tüm Gönderilerin (bölüm 6.3'te belirtilen Yorumlar dahil) Roomorhome Konaklama Yorum Yönergelerine ve Genel Yorum Yönergelerine uymasını gerektirir ve uymayan bulduğumuz herhangi bir gönderiyi paylaşmayı reddedebilir veya paylaşımı kaldırabiliriz.
  5. Bize Gönderiler sağlarsanız, Roomorhome'a münhasır olmayan, telifsiz, sürekli, devredilebilir, geri alınamaz ve tamamen alt lisanslanabilir bir hakkı (a) kullanmak, çoğaltmak, değiştirmek, uyarlamak, çevirmek, dağıtmak, yayınlamak, yayından almak ve bu tür Gönderimleri dünya çapında, şu anda bilinen veya bundan böyle tasarlanmış herhangi bir medyada kamuya açık bir şekilde görüntülemek; ve (b) bu Gönderimle bağlantılı olarak gönderdiğiniz adı kullanım hakkı vermiş olursunuz. Kendi takdirimize bağlı olarak Gönderilerinize atıfta bulunmayı (örneğin, gönderdiğiniz bir Mülk yorumunda adınızı ve memleketinizi yayınlamayı) sunabileceğimizi ve bu gönderileri iş ortaklarımızla paylaşabileceğimizi kabul etmektesiniz. Ayrıca, bu Seyahat Kullanım Koşullarını ihlal ederek Gönderimlerde Sizin veya Bizim Haklarımızı ihlal eden herhangi bir kişi veya kuruluş aleyhine takip etme hakkını da bize vermektesiniz. Gönderilerin gizli olmadığını kabul edersiniz. Sizin veya Mülk Sahibinin gönderdiği veya göndereceği Gönderiler için hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz ve hiçbir sorumluluk üstlenmiyoruz. Aldığımız Gönderileri gönderme veya paylaşma yükümlülüğümüz yoktur; Sitede hangi yorumların yayınlanacağı ve/veya diğer taraflarla paylaşıldığını belirleme konusunda tamamen takdir yetkimiz bulunmaktadır. Bu şartlar ve koşulları kabul etmiyorsanız, Bize herhangi bir Gönderim sunamazsınız ve siteyi kullanmayı bırakmalısınız.
  6. Gönderilerinizin içeriğinden tamamen sorumlusunuz (özellikle Siteye gönderilen yorumlar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere). Aşağıdakilerden herhangi birini Siteye yüklemeniz, iletmeniz veya başka şekilde yayınlamanız yasaktır:
   1. Herhangi bir küfürlü, aşağılayıcı, hileli veya başka türlü, veri, bilgi, metin, müzik, ses, fotoğraf, grafik, kod, yasadışı, hakaret içeren, müstehcen, pornografik, uygunsuz, açık saçık, düşündürücü, taciz edici, tehdit edici, istilacı veya gizlilik veya tanıtım haklarını ihlal eden mesaj ve diğer materyaller ("Kullanıcı İçeriği");
   2. Bir suç işlemek için talimat oluşturan, teşvik eden veya sağlayan, herhangi bir tarafın haklarını ihlal eden veya başka türlü sorumluluk yaratacak veya herhangi bir yerel, ulusal veya uluslararası hukuku ihlal edecek Kullanıcı İçeriği;
   3. Herhangi bir tarafın herhangi bir patentini, ticari markasını, ticari sırrını, telif hakkını veya diğer fikri veya mülkiyet haklarını ihlal edebilecek Kullanıcı İçeriği;
   4. Herhangi bir kişiyi veya varlığı taklit eden veya başka bir kişiyle veya kuruluşla olan ilişkinizi yanlış tanıtan Kullanıcı İçeriği;
   5. İstenmeyen promosyonlar, politik kampanya, reklam veya talepler;
   6. Adresler, telefon numaraları, e-posta adresleri, TC kimlik numarası ve ödeme kartı numaraları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere üçüncü şahısların özel bilgileri;
   7. Virüsler, bozulmuş veriler veya diğer zararlı veya yıkıcı dosyalar; veya
   8. Kendi kararımız dahilinde sakıncalı olan veya başka bir kimsenin Siteyi kullanmasını veya keyfini çıkarmasını kısıtlayan veya engelleyen veya Bizi veya Kullanıcılarımızı her türlü zarar veya yükümlülüğe maruz bırakabilecek Kullanıcı İçeriği.
  7. Yukarıdaki kısıtlamaların ihlal edilmesinden doğabilecek zararlardan veya Siteye Gönderdiğiniz Gönderilerden kaynaklanan diğer zararlardan yalnızca siz sorumlusunuz. Size bildirmeksizin Bize sağladığınız herhangi bir Gönderim için ilgili haklarımızı (örneğin kullanma, yayınlama, silme, düzenleme ve değiştirme) kullanabileceğimizi kabul edersiniz.
  8. Sizin veya herhangi bir üçüncü tarafın gönderi, saklama veya yükleme veya herhangi bir kayıp veya zarardan dolayı gönderdiğiniz gönderiler için ve herhangi bir hata, hakaret, iftira, ihmal, yanlışlık, yalan, müstehcenlik, pornografi veya küfürle karşılaşamanızdan sorumlu değiliz ve hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz. İnteraktif hizmet sağlayıcısı olarak, Kullanıcılarımızın herhangi bir kamu kurumunda sağladıkları açıklamalardan, temsillerden veya diğer içeriklerden sorumlu değiliz. Kullanıcılar tarafından gönderilen veya dağıtılan hiçbir içeriğin taranması, düzenlenmesi veya izlenmesi yükümlülüğümüz yoktur, ancak Sitede yayınlanan veya saklanan herhangi bir içeriği önceden bildirmeksizin kaldırma, görüntüleme veya düzenleme hakkını saklı tutarız.
 7. Ödemeler
  1. Size PayPal, kredi kartı, banka kartı veya zaman zaman kullanılabilir hale getirebileceğimiz diğer ödeme seçenekleri (“Ödeme Platformu”) aracılığıyla Mülk Sahiplerine online ödeme yapma olanağı veren bir çevrimiçi Ödeme Platformu sağlıyoruz. Bir hesap veya üçüncü bir taraf adına kart kullanarak ödeme yaparsanız, bu Şartlar ve Koşullara bağlı kalacaksınız ve üçüncü taraf hesabı veya kart sahibi bu şartlar altında herhangi bir hak elde etmeyecektir. Bu ödeme platformunu herhangi bir zamanda tamamen kendi takdirimize bağlı olarak bildirimde bulunmaksızın değiştirebilir veya geri çekebiliriz. PayPal gibi bir üçüncü taraf ödeme işlemcisine veya ödeme sağlayıcısına yönlendiriliyorsanız, geçerli ücretler ve üçüncü tarafın kişisel bilgi toplama uygulamaları da dahil olmak üzere, söz konusu üçüncü tarafın hizmetinin kullanımını düzenleyen hüküm ve koşullara tabi olabilirsiniz. Hizmetleri kullanmadan önce lütfen bu hüküm ve koşulları ve Gizlilik Politikasını gözden geçirin.
  2. Bir Mülk Sahibi, mülkünü online rezervasyonlara açmışsa, Sizin ve Mülk Sahibinin rezervasyon için ödeme yapmak veya kabul etmek için yalnızca Roomorhome Ödeme Platformunu kullanması zorunludur. Bir Mülk Sahibine, mülküne rezervasyon yapmak için Roomorhome Ödeme Platformunu kullanmadan, banka havalesi veya başka bir yolla ödeme yaparsanız, bu Şartlar ve Koşulları ihlal etmiş kabul edileceksiniz.
  3. Roomorhome Ödeme Platformunu kullanarak bir rezervasyon yaparsanız, Mülk Sahibi ile Kira Sözleşmesinin koşullarını (mülk listesinde yayınlanan Mülk Sahibinin İptal Politikasını da içerir), Bu Gezgin Şartlar ve Koşullarını (Bölüm 8'de belirtilen Geri Ödeme Politikasını içerir) ve Gizlilik Politikasını  da kabul etmiş olursunuz. Ödeme Platformu aracılığıyla bir ödeme yaparsanız ve daha sonra bu Geri Ödeme Politikamızın aksine ödemiş olduğunuz yasal ücrete itiraz ederseniz, Sizden hileli olarak geri kazanılmış masrafları talep etmek için adımlar atacağız. Lütfen Geri Ödeme Politikamızı bu Gezgin Şartlar ve Koşulların 8. bölümünün tamamını okuyun.
  4. Ödemeleri mümkün kılmak için Ödeme Platformu sunmamıza rağmen, ödeme çözümlerinden biz sorumlu değiliz. Özellikle, Sizin veya o işlemin risk değerlendirmesine dayanarak, ödemenizi reddetmek için PayPal veya başka bir ödeme sağlayıcısının aldığı herhangi bir karardan sorumlu değiliz. Ödeme Platformu aracılığıyla veya başka bir ödeme yöntemiyle, bir Mülk Sahibine ödeme yapmaktan kaynaklanan zararlardan Bizi sorumlu tutmayacaksınız. Online bir ödeme ile ilgili olarak Müşteri Desteğine ihtiyacınız varsa, uygunsa PayPal, bankanız veya ödeme kartı sağlayıcınızla görüşmelisiniz.
  5. Siz ve Mülk Sahip arasındaki Kira Sözleşmesine taraf olmadığımızı kabul etmektesiniz. Bu gerçeğe rağmen, Mülk Sahibi adına, Bizi, ödemeleri kabul etmek amacıyla, Mülk Sahibinin ödeme tahsildarı olarak hareket ediyoruz. Mülk Sahibi adına ödemenizi aldıktan sonra, rezervasyon için Mülk Sahibine ödeme yükümlülüğünüz sona erer ve ödemenin (Servis Ücreti ve diğer geçerli ücretler veya vergiler hariç) bu Gezgin Şartlar ve Koşullarda açıklanan şekilde Mülk Sahibine havale edilmesini düzenlemekten sorumluyuz. Bu Gezgin Şartlar ve Koşullarda belirtilen miktarlarda havale yapmamamız durumunda, Mülk Sahibi yalnızca Bize karşı başvuruda bulunacaktır.
  6. Bir rezervasyon ile ilgili olarak, Sizden ya da üçüncü taraf ödeme sağlayıcılarından  ad, fatura adresi ve ödeme yöntemi bilgileri gibi fatura bilgilerini sağlamanız istenecektir. Bu Şartlar ve Koşullara uygun olarak onaylanmış herhangi bir Rezervasyonun miktarını, Ödeme Platformu tarafından desteklenen yöntemlerden biri (örneğin, PayPal, kredi kartı veya banka kartı) ile ödemeyi kabul edersiniz. Rezervasyon talebinin bir parçası olarak verilen ödeme yöntemini, doğrudan tarafımızdan veya dolaylı olarak üçüncü taraf online ödeme sağlayıcılarından biri aracılığıyla talep ederek bu tutarların tahsil edilmesine izin verirsiniz. Ayrıca, Mülkde, tarafınızca meydana gelen herhangi bir hasar durumunda hesabınızdan herhangi bir ödeme yöntemi kullanarak ödeme talep etmemiz için bize yetki verirsiniz.
  7. Ödeme yöntemi bilgilerinizi saklamamız ve ödeme yönteminizi bu Şartlar ve Koşullarda belirtildiği şekilde ücretlendirmemiz için bize yetki verirsiniz. Ödeme yöntemi hesap bilgileriniz değişirse (örneğin hesap numarası, IBAN numarası, Güvenlik numarası ve son kullanma tarihi), bu bilgiyi bankanızdan alabiliriz.
  8. Fatura: İstediğiniz Rezervasyon için ödeme işlemini başarıyla tamamladıktan sonra, onaylanmış Rezervasyonunuzu özetleyen bir onay e-postası alacaksınız.
  9. Onaylanmış bir Rezervasyon veya tazminat talebiniz için borçlu olduğunuz herhangi bir tutarı toplayamazsak, bu tutarları Sizden geri almak için tahsil etme çabaları yapabiliriz. Borçlu olduğunuz miktarlarla ilgili iletişimi, tarafınızdan bize bildirilen, adres, elektronik posta veya telefonla yapılacağını açıkça kabul ediyorsunuz. Bu iletişim, Bizim tarafımızdan veya bizim adımıza herhangi biri tarafından, üçüncü taraf bir tahsilât acentesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere yapılabilir.
  10. Mülk Sahibinin rızası olmadan fazla kalma: Onaylanan Rezervasyon'un, Onaylanan Rezervasyon'un sınırlı süresi boyunca ve Mülk Sahibi ile yaptığınız Sözleşmeye uygun olarak, Mülk Sahibi tarafından size verilen bir Konaklama Onayı olduğunu kabul edersiniz. Ayrıca, Mülkü, Onaylanmış Rezervasyonda belirlenen tarih ve zamandan veya Siz ile Mülk Sahibi arasında karşılıklı olarak anlaşılmış diğer bir tarih ve zamandan sonra çıkış yapmayı kabul edersiniz. Mutabık kalınan Rezervasyon süresinden sonra, Mülk Sahibinin onayı olmadan kalırsanız, Mülkte kalmak için bir izniniz kalmaz ve Mülk Sahibi, Sizi, Mülkten çıkarmaya hak kazanır. Ayrıca, Mülk Sahibinin rızası olmadan üzerinde anlaşmaya vardığınız süreden sonra, kaldığınız her 24 saatlik bir süre için Mülk Sahibi, Sizden ücret alabileceğini; Mülk Sahibinin yaşadığı sıkıntıları ve tüm geçerli ücretler, vergileri ve Mülk Sahibinin Sizi çıkarması için doğabilecek her türlü yasal masrafları karşılayacağınızı kabul ve taahhüt edersiniz. Ayrıca, ilk yaptığınız Rezervasyonunuzdan fazla kalmanız durumunda, Bölüm 7.11 uyarınca buna göre ücretlendirilmeniz için, sahip olduğunuz tüm ödeme yöntemlerini talep etmemize izin vermiş olursunuz.
  11. İptaller ve İadeler. Site üzerinden yapılan Onaylanmış bir Rezervasyonu iptal etmek isterseniz, Mülk Sahibinin İptal Politikası ve İptal Koşulları geri ödemeleriniz için geçerli olacaktır. Bir iptali gerçekleştirmek için, Sitenin “Gezilerim” bölümünü ziyaret etmeniz ve talimatları izlemeniz gerekir. İptalin ardından, ödeme kartınızın ön provizyonunu iptal edeceğiz ve/veya talep edilen Rezervasyon ile bağlantılı olarak tahsil edilen nominal tutarların ticari olarak makul bir süre içinde geri ödenmesini sağlayacağız. Bir Mülk Sahibi, giriş tarihinden önce Site üzerinden yapılan onaylı bir Rezervasyonu iptal ederse, iptal tarihinden itibaren ticari olarak makul bir süre içinde bu Rezervasyonun toplam ücretini (servis ücreti hariç) size iade edeceğiz.
  12. Bizi ve Bağlı Kuruluşları, kullanımınızdan kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olarak uğradığınız veya uğraştığınız tüm iddia, işlem, tazminat, zarar, borç ve giderlerden (yasal ücretler dahil) ve ayrıca, Ödeme Platformu, özellikle PayPal veya diğer ödeme çözümü sağlayıcılarından herhangi iddialar Kişisel eylemler veya eksiklikler bunlara karşı tazmin etmeyi ve zararsız kabul etmeyi, kabul edersiniz. 
 8. Geri Ödeme Politikası
  1. Ödeme Platformunu kullanarak bir Rezervasyon yaparsanız, Mülk Sahibi ile Kiralama Sözleşmesinin (Listede yayınlanan iptal etme politikasını içeren) ve bu Geri Ödeme Politikasını içeren bu Gezgin Şartlar ve Koşulları kabul etmiş olursunuz.
  2. Bankanız, hileli olduğunu iddia ettiğiniz veya başka bir şekilde anlaşmazlığa düştüğünüz bir işlemle ilgili paraları iade etmek için, Roomorhome’a geçerli talepte bulundukta, ters ödemeler için gerekli işlemleri yapacağız.
  3. Geri ödemelerin çeşitli geçerli nedenlerle gerçekleşebileceğinin farkındayız. Bununla birlikte, bir Rezervasyon ile ilgili olarak Roomorhome aracılığıyla bir ödeme yaparsanız ve daha sonra tamamen kendi takdirinize göre iptal ederseniz; hileli veya başka bir şekilde olduğu belirlenirse, Size doğrudan bu hak edilmemiş bir ödemeden kaynaklanan masrafları kurtarmak için gereken işlemleri yapacağız.
  4. Hak edilmemiş geri ödemeler şunları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir: Mülk Sahibinin İptal Politikasına uygun olarak yapılan bir geri ödemeye itiraz etmek; Herhangi bir sorunu çözmek için Mülk Sahibi veya Bizimle çalışmak için makul çabayı göstermediğiniz mülk kiralama ile ilgili olarak yapılan bir ücrete itiraz etmek; Siz ve Mülk Sahibi tarafından bu Gezgin Şartlar ve Koşullara aykırı olarak değiştirilmiş bir Rezervasyon ile ilgili yapılan bir ücrete itiraz etmek; veya meşru bir sebep olmaksızın bir geri ödeme talebinde bulunmak ve/veya geri ödeme talebinde bulunacak tarafların geri ödeme talebinin temelini değerlendirmelerini sağlamak için geri ödeme ile ilgili herhangi bir destekleyici bilgi sağlayamamak.
  5. Geri Ödeme sahtekarlığına sıfır tolerans yaklaşımı uyguluyoruz. Ayrıca, bu gibi durumlarda, herhangi bir hak edilmeyen geri ödeme talebi durumunda, Sizde başarıyla tahsil edilen paraları geri almak için bir üçüncü taraf Borç Tahsilat Ajansı veya diğer yasal yollarla kullanmak da dahil olmak üzere, Bizim için mevcut olan herhangi bir meşru yolla paraları geri alma hakkımızı saklı tutuyoruz.
 9. Tazminat
  1. Roomorhome’u veya Roomorhome’a bağlı şirketleri ve bunların ilgili memurlarını, yöneticilerini, çalışanlarını veya temsilcilerini, herhangi bir iddia, eylem nedenleri, talepler, kayıplar, zararlar ve  para cezalarına karşı savunmayı ve zararsız tutmayı kabul edersiniz. Aşağıdakilerden kaynaklanan (bunlarla sınırlı olmayan) veya bunlarla bağlantılı olarak üçüncü şahısların getirdiği veya tabi tuttuğu herhangi bir tür veya nitelikteki cezalar veya diğer masraflara (makul yasal ve muhasebe ücretleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) karşı savunmayı ve zararsız tutmayı kabul edersiniz:
   1. Kullanıcı İçeriği veya Gönderiler;
   2. Siteyi kullanımınız;
   3. Bu Şartlar ve Koşulları veya Kiralama Sözleşmesini ihlal etmeniz.
  2. Bir Mülk Sahibine davranışlarınızdan (bunlarla sınırlı olmamak üzere) kaynaklanan bir zararı tazmin edersek (Ödeme Koruma Politikamıza göre yapılan ödemeler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere), zarar için ödenecek tutar için Sizi yasal takibe alma hakkını saklı tutarız.
 10. Yasaklanmış Faaliyetler
  Aşağıdakilerden herhangi birini yapmanıza izin verilmez:
  1. Doğrudan veya dolaylı olarak, herhangi bir olumsuz bir şey içeren, herhangi bir içeriği yayınlamak, e-posta göndermek, göndermek için onaylamak veya başka bir şekilde iletmek:
   1. ırk, renk, etnik köken, ulusal köken, cinsiyet, din, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, medeni durum veya engelliliğe dayalı ayrımcı bir tercihi belirtir veya bu veya diğer özelliklere dayanarak ayrımcılığı yasaklayan herhangi bir ulusal, eyalet veya yerel yasayı ihlal eder;
   2. kendi görüşümüze göre, herhangi bir Roomorhome Şirketi veya Roomorhome Ortakının, hakaret edilmesine, itibar edilmemesine veya itibarsızlaştırılmasına neden olan;
   3. herhangi bir üçüncü tarafın herhangi bir patentini, ticari markasını, ticari sırrını, telif hakkını veya diğer mülkiyet haklarını ihlal eden veya herhangi bir yasa veya sözleşmeye dayalı veya güvene dayalı bir ilişkide bulunma hakkına sahip olmadığınız;
   4. herhangi bir bilgisayar yazılımı veya donanım veya telekomünikasyon cihazının işlevselliğini kesmek, yok etmek veya sınırlandırmak için tasarlanmış yazılım virüslerini veya diğer bilgisayar kodlarını, dosyaları veya programları içeren; veya 
   5. Site’de iletilen içeriğin kökenini gizlemek için yanıltıcı e-posta adresleri veya sahte başlıklar veya başka şekilde manipüle edilmiş tanımlayıcılar kullanır.
  2. Otomatik aygıtlar veya manuel işlemler kullanarak, herhangi bir Siteyi veya içeriğini istemek, kopyalamak, dağıtmak, çoğaltmak, düzenlemek, tercüme etmek, herkesin erişimine açık hale getirmek veya bunları açmak;
  3. Sitedeki içeriği veya Gezginlerle iletişimi robotlar, örümcekler veya diğer otomatik araçlar aracılığıyla izlemek;
  4. Siteyi, Ödeme Platformunu veya Sistemlerimizi veya bir Gezgin tarafından sağlanan herhangi bir bilgiyi, bu Kullanım Koşulları tarafından izin verilenden başka amaçlarla kullanılması;
  5. Geçerli bir Mülk Listesi altında bir Mülk dışında bir mülk için rezervasyon yaptırmak veya talep etmek amacıyla Siteyi veya Sitedeki araç ve hizmetleri kullanılması;
  6. Sitenin herhangi bir bölümünü başka bir web sitesinde veya başka bir şekilde, Sitenin etrafındaki bir çerçevenin veya sınır ortamının veya Sitenin herhangi bir bölümünü veya yönünü içine almak için herhangi bir başka çerçeveleme tekniğinin kullanımı veya bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir cihaz kullanarak çoğaltmak veya Sitenin herhangi bir bölümünü çoğaltmak;
  7. Siteye boyut veya niteliklerinden dolayı Bilgisayarlarımıza veya ağlarımıza zarar verebilecek herhangi bir içerik veya program yüklenmesi veya gönderilmesi;
  8. Siteye veya Ödeme Platformuna veya yürürlükteki herhangi bir cezai, fikri mülkiyeti veya diğer yasaları ihlal eden veya bu tür ihlalleri teşvik eden sistemlerimize içerik eklenmesi;
  9. Site veya Ödeme Platformunu veya Sistemlerimizi, herhangi bir virüsün mevcut olması da dahil olmak üzere, herhangi bir bilgisayar sistemini veya ağını tehlikeye sokabilecek herhangi bir şekilde kullanmak veya erişmek ve/veya tahriş edici bir mesajın gösterilmesi veya bilgilerin bir kullanıcının sabit diskine sistematik olarak yazılması gibi tahrip edici bir işlev;
  10. Herhangi bir şekilde sahte veya yanıltıcı olan veya "kimlik avı" olarak kabul edilebilecek (birincil, ikincil veya diğer) veya herhangi bir cezai veya hukuki sorumluluğa yol açabilecek herhangi bir eylemde bulunan bilgileri yayınlama veya iletme;
  11. Yasadışı, tehdit edici, küfürlü, hakaret içeren, müstehcen, kaba, uygunsuz, aldatıcı, cinsel içerikli, pornografik veya saygısız materyalleri yayınlamak veya iletmek;
  12. Önceden bizim iznimiz olmadan bir mülk listesindeki bir mülkiyeti başka bir mülk olarak değiştirme.
 11. Roomorhome sorumluluğu
  1. www.roomorhome.com sadece gezginlerin mülk listelerinin konusu olan mülkleri görmelerine, herhangi bir soru ile ilgili Mülk Sahipleri ile iletişim kurmalarına ve/veya bir mülkün kiralanması için bir kira sözleşmesinin imzalanmasını kolaylaştırmalarına izin veren online bir platformdur. Bir Mülk Sahibi ile veya rezervasyon yaptığınız herhangi bir Mülkiyet ile girdiğiniz hiçbir sözleşmeye taraf değiliz veya herhangi bir Mülk  Sahibin veya bir Mülk ile bağlantılı diğer kişilerin eylemleri veya ihmalleri için herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz. Tüm Mülkler ile ilgili olarak, Gezginin sözleşmesi Mülk Sahibi ile olacak ve Mülk Sahibinin Şartlar ve Koşulları (Kiralama Sözleşmesi) Rezervasyon için geçerli olacaktır.
  2. Mülk Sahipleri, Mülklerini adil ve doğru bir şekilde ilan etmeme durumunda, Gezginlerden veya başka bir üçüncü şahıslardan gelen şikayetleri takiben Mülkü siteden kaldırmak için makul adımlar atacağız. Bu nedenle, Siz veya aşağıdakilerden kaynaklanan herhangi bir tarafın uğradığı veya uğraştığı her türlü zarar veya ziyanlara (kişisel yaralanma dahil) ilişkin tüm sorumlulukları reddederiz:
   1. Sitenin herhangi bir kullanıcısına veya herhangi bir Mülk Listesine, yorumuna ve/veya Mülk Sahipleri tarafından yayınlanan diğer materyallere ilişkin içeriğinden haberdar olabilecek herhangi bir kişi veya içerdiği herhangi bir hata veya yanlışlık;
   2. Bir Mülk Sahibinin herhangi bir eylemi, ihmali veya Kira Sözleşmesinin herhangi bir şartını yerine getirememesi veya bunlara uymaması, talep edilen tarihte veya hiç mülkün verilmemesi de dahil olmak üzere (çifte rezervasyon nedeniyle veya başka bir nedenle) veya Bu Mülkün Sitede reklamı yapılan koşullarda veya olanaklarla sağlanamaması;
   3. Mülkte bulunan şahsi eşyaların kaybolması veya zarar görmesi; veya
   4. Bir mülkte meydana gelen herhangi bir olay veya kaza.
  3. Kendi takdirimize bağlı olarak, çıkarlarımızın, Mülk Sahiplerimizin ve/veya menfaatlerinizin korunması için, iptal politikanızın geçersiz kılınması ile sonuçlanan rezervasyon kolaylaştırma hizmetlerimizi geri çekebiliriz ve bir Rezervasyonun etkin bir şekilde iptali için karar verebiliriz. Ayrıca, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, size ücretlendirilen tutarların bir kısmını veya tamamını size iade etmeyi belirleyebiliriz. Roomorhome ve ilgili Mülk Sahibinin bu tür iptal veya geri ödemeler için hiçbir yükümlülüğü olmayacağını kabul edersiniz.
  4. Sitenin kasıtlı olarak suistimal edilmesini ve/veya Siteye zararlı programların yayılmasını önlemek için elimizden gelenin en iyisini yapsak da, Sitenin kasıtlı olarak kötüye kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir zarar veya ziyandan (dolandırıcılık dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) veya Siteyi kullanmanızdan dolayı bilgisayar donanımınıza, bilgisayar programlarınıza, verilerinize veya diğer tescilli materyallere bulaşabilecek virüslerin veya diğer teknolojik olarak zararlı malzemelerin dağıtılmasından sorumlu olmayacağız
  5. Gezginlerin rezervasyonlarının iptal durumunu karşılamak için uygun seyahat sigortası yaptırmalarını öneririz. Satın aldığınız sigortanın ihtiyaçlarınız için yeterli ve uygun olmasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır.
  6. Hiçbir durumda, Roomorhome veya Bağlı kuruluşu ya da herhangi bir yetkili, yönetici, danışman, acente ve/veya çalışanları herhangi bir kar kaybı veya kaynaklanan herhangi bir dolaylı, özel, arızi veya cezai zararlar, Site, platform veya sistemlerimizde sunulan bir araç, herhangi bir üçüncü taraf sağlayıcı veya bunların herhangi Üçüncü Şahıs İçerik veya Kullanıcı İçeriği, Sitenin ve/veya Mülk Sahipleri ve Gezginler arasında herhangi bir anlaşma yapmanız durumunda sorumlu tutulamayız, böyle bir zarar olasılığından haberdar edilmiş olsak bile. Bu sınırlamalar ve istisnalar, tazminatın, sözleşmenin ihlali, ihmali veya diğer herhangi bir eylem nedeninden kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılmaksızın uygulanır. Siteden (veya Platformumuzdan veya sistemlerimizden) memnun değilseniz veya bu Gezgin Şartlar ve Koşulların herhangi bir bölümüne katılmıyorsanız, Bize karşı tek ve münhasır çareniz Siteyi kullanmayı bırakmaktır. Bu Gezgin Şartlar ve Koşullardaki hiçbir şey ihmalimizden, sahtecilik, sahtekarlıktan veya yanlış beyanlardan kaynaklanan ölüm veya kişisel yaralanma sorumluluğumuzu hariç tutamaz veya sınırlamaz.
  7. ROOMORHOME VE İŞTİRAKLERİ, SİTEDE YER ALAN BİLGİLERİN, YAZILIMLARIN, ÜRÜNLERİN VE HİZMETLERİN HERHANGİ BİR AMAÇ İÇİN UYGUNLUĞU HAKKINDA HİÇBİR BEYANDA BULUNMAZ VE SİTEDE HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMETİN DAHİL EDİLMESİ VEYA SUNULMASI, ROOMORHOME VEYA İŞTİRAKLERİ TARAFINDAN BU TÜR ÜRÜN VEYA HİZMETLERİN HERHANGİ BİR ONAYINI VEYA TAVSİYESİNİ TEŞKİL ETMEZ. TÜM BU BİLGİLER, YAZILIMLAR, ÜRÜNLER VE HİZMETLER HİÇBİR GARANTİ OLMAKSIZIN "OLDUĞU GİBİ" SAĞLANMAKTADIR. ROOMORHOME VE İŞTİRAKLERİ, SİTENİN, SUNUCULARININ VEYA ROOMORHOME VE/VEYA İŞTİRAKLERİNDEN GÖNDERİLEN HERHANGİ BİR E-POSTANIN VİRÜS VEYA DİĞER ZARARLI BİLEŞENLERDEN ARINMIŞ OLDUĞU TÜM GARANTİLERİ VE KOŞULLARI REDDEDER. ROOMORHOME VE İŞTİRAKLERİ, BU BİLGİLER, YAZILIMLAR, ÜRÜNLER VE HİZMETLER İLE İLGİLİ TÜM ZIMNİ GARANTİLER VE SATILABİLİRLİK KOŞULLARI, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, UNVAN VE İHLAL ETMEME DAHİL OLMAK ÜZERE TÜM GARANTİLERİ VE KOŞULLARI REDDEDER.
  8. SİTEDE MÜLK BİLGİLERİ, SEYAHAT VEYA DİĞER HİZMETLER SAĞLAYAN MÜLK SAHİPLERİ VEYA ROOMORHOME VEYA BAĞLI ÇALIŞANLARI VARDIR. ROOMORHOME VE İŞTİRAKLERİ, BU TÜR SAHİPLERİN EYLEMLERİ, HATALARI, İHLALLERİ, BEYANLARI, GARANTİLERİ VEYA İHLALLERİNDEN KAYNAKLANAN KİŞİSEL YARALANMALAR, ÖLÜM, MADDİ HASAR VEYA DİĞER HASAR VEYA MASRAFLARDAN SORUMLU DEĞİLDİR. ROOMORHOME VE İŞTİRAKLERİNİN HERHANGİ BİR GECİKME, İPTAL, ÇİFTE REZERVASYON, GREV, MÜCBİR SEBEP VEYA DOĞRUDAN KONTROLLERİNİN ÖTESİNDE BAŞKA NEDENLER DURUMUNDA GERİ ÖDEME YAPMAZ VE HERHANGİ BİR EK MASRAF, EKSİKLİK, GECİKME, YENİDEN YÖNLENDİRME VEYA HERHANGİ BİR HÜKÜMET VEYA OTORİTENİN EYLEMLERİ İÇİN HERHANGİ BİR SORUMLULUĞU YOKTUR.
  9. HİÇBİR DURUMDA ROOMORHOME VEYA İŞTİRAKLERİ, SİTEYE ERİŞİMİNİZ, GÖRÜNTÜLEMENİZ VEYA KULLANMANIZDAN KAYNAKLANAN VEYA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE BAĞLANTILI OLAN HERHANGİ BİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, CEZAİ, ARIZİ, ÖZEL VEYA SONUÇSAL ZARARDAN (SİTE'DE GÖRÜNEN GÖNDERİMLERE GÜVENMENİZ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE) HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU OLMAYACAKTIR.
  10. Yukarıdaki sınırlamalara rağmen, Roomorhome veya iştirakleri, yukarıda açıklanan olaylardan herhangi biri ile bağlantılı olarak veya herhangi bir şekilde ortaya çıkan herhangi bir kayıp veya hasardan sorumlu bulunursa, Roomorhome veya iştiraklerinin sorumluluğu, sitede yaptığınız işlem(ler) ile ilgili olarak değerlendirilen rezervasyon ücretlerinin miktarını hiçbir durumda aşmayacaktır.
  11. Bu, yürürlükteki yasalar çerçevesinde dışlanamayan veya sınırlanamayan herhangi bir soru